Bilingual Poll Workers are needed for this year's electionS. FIND OUT MORE >

Facebook Twitter Youtube Instagram
Menu

Current Elected Officials

Federal | State | County

 

Federal Executive

 

 

Next Election Date

President

Joe Biden

4 Yr Term

 

Vice President

Kamala Harris

4 Yr Term

 

 

US Senate

U.S. Senator

Rick Scott

6 Yr Term

 

U.S. Senator

Marco Rubio

6 Yr Term

 

 

US Congress

U.S. Congressman District 20

Open

2 Yr Term

 

U.S. Congressman District 22

Ted Deutch

2 Yr Term

 

U.S. Congressman District 23

Debbie Wasserman Schultz

2 Yr Term

 

U.S. Congressman District 24

Frederica S. Wilson

2 Yr Term

 

 

US Supreme Court (Appointed)

Chief Justice, U.S. Supreme Court

John G. Roberts, Jr.

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Clarence Thomas

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Stephen G. Breyer

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Samuel A. Alito

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Sonia Sotomayor

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Elena Kagan

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Neil M. Gorsuch

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Brett M. Kavanaugh

 

 

U.S. Supreme Court Justice

Amy Coney Barrett

 

 

State Executive

Governor

Ron Desantis

4 Yr Term

 

Attorney General

Ashley Moody

4 Yr Term

 

Chief Financial Officer

Jimmy Patronis

4 Yr Term

 

Secretary of State (Appointed)

Laurel M. Lee

 

 

Commissioner of Agriculture & Consumer Services

Nicole “Nikki” Fried

4 Yr Term

 

Commissioner of Education (Appointed)

Richard Corcoran

 

 

 

State Senate

State Senator District 29

Tina Scott Polsky

4 Yr Term

 

State Senator District 32

Lauren Book

4 Yr Term

 

State Senator District 33

Perry E. Thurston, Jr.

4 Yr Term

 

State Senator District 34

Gary M. Farmer, Jr

4 Yr Term

 

State Senator District 35

Shervin D. “Shev” Jones

4 Yr Term

 

 

State House

State Representative District 92

Patricia Hawkins-Williams

2 Yr Term

 

State Representative District 93

Chip LaMarca

2 Yr Term

 

State Representative District 94

Bobby B. DuBose

2 Yr Term

 

State Representative District 95

Anika Tene Omphroy

2 Yr Term

 

State Representative District 96

Christine Hunschofsky

2 Yr Term

 

State Representative District 97

Dan Daley

2 Yr Term

 

State Representative District 98

Michael "Mike" Gottlieb

2 Yr Term

 

State Representative District 99

Evan Jenne

2 Yr Term

 

State Representative District 100

Joseph Geller

2 Yr Term

 

State Representative District 101

Marie Paule Woodson

2 Yr Term

 

State Representative District 102

Felicia Simone Robinson

2 Yr Term

 

State Representative District 103

Tom Faricio

2 Yr Term

 

State Representative District 104

Robin Bartleman

2 Yr Term

 

State Representative District 105

David Borrero

2 Yr Term

 

 

Florida Supreme Court

Chief Justice

Charles T. Canady

 

 

Justice

John D. Curiel

 

 

Justice

Jamie R Grosshans

 

 

Justice

Alan, Lawson

 

 

Justice

Ricky Polston

 

 

Justice

Jorge Labarga

 

 

Justice

Carlos Muñiz

 

 

 

District Court of Appeal (Appointed)

Chief Judge

Spencer D. Levine

 

 

Judge

Mark W. Klingensmith

 

 

Judge

Martha C. Warner

 

 

Judge

Robert M. Gross

 

 

Judge

Melanie G. May

 

 

Judge

Dorian K. Damoorgian

 

 

Judge

Cory J. Ciklin

 

 

Judge

Jonathan D. Gerber

 

 

Judge

Burton C. Conner

 

 

Judge

Alan O. Forst

 

 

Judge

Jeffrey T. Kuntz

 

 

Judge

Edward L. Artau

 

 

   

 

 

Seventeenth Judicial Circuit

Circuit Court Judge Group 1

Carol-Lisa Phillips

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 2

Kenneth L. Gillespie

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 3

Bernard Isaac "Bernie" Bober

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 4

Elijah H.Williams

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 5

Nicholas Lopane

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 6

Carlos A. Rodriguez

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 7

David Haimes

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 8

Ernest Kollra

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 9

Andrea Ruth Gundersen

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 10

Ari Abraham Porth

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 11

Michael J.Orlando

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 12

Jeffrey R.Levenson

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 13

Hope Tieman-Bristol

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 14

William Haury, Jr.

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 15

Barbara Roseann Duffy

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 16

George Odom Jr.

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 17

Stacey Schulman

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 18

Patti Englander Henning

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 19

Michael Ian Rothschild

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 20

Tabitha Blackmon

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 21

Nickolaus Hunter Davis

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 22

Carlos Rebollo

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 23

Barbara McCarthy

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 24

Michael Lynch

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 25

Fabienne Elizabeth Fahnestock

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 26

John Bowman

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 27

Frank Ledee

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 28

Jose Izquierdo

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 29

Elizabeth Scherer

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 30

Dale C. Cohen

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 31

Tim Bailey

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 32

Michael Robinson

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 33

Charles M.Greene

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 34

Martin Samuel Fein

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 35

Keathan B. Frink

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 36

Shari Beth Africk-Olefson

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 37

Andrew Siegel

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 38

Stefanie Camille Moon

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 39

Susan Lynn Alspector

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 40

Yael "Elle" Gamm

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 41

John J.Murphy, III

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 42

Michael A. Usan

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 43

Dan Casey

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 44

Thomas Coleman

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 45

Alberto Ribas, Jr.

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 46

Maria Markhasin-Weekes

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 47

Peter Holden

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 48

Stacy M. Ross

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 49

Tarlika Navarro

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 50

Linda A. Alley

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 51

Sandra Perlman

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 52

Michael G.Kaplan

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 53

Edward H. Merrigan

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 54

Martin Bidwill

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 55

Jack Tuter

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 56

Mily Rodriguez Powell

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 57

Michele Towbin Singer

6 Yr Term

 

Circuit Court Judge Group 58

Marina G. Wood

6 Yr Term

 

   

 

 

State Attorney and Public Defender

State Attorney

Harold Fernandez Pryor

4 Yr Term

 

Public Defender

Gordon Weekes

4 Yr Term

 

 

 

 

County Constitutional Officers

 

 

 

Clerk of the Circuit Court

Brenda D. Forman

4 Yr Term

 

Sheriff

Gregory Tony

4 Yr Term

 

Property Appraiser

Martin "Marty" Kiar

4 Yr Term

 

Supervisor of Elections

Joe Scott

4 Yr Term

 

   

 

 

County Commission

County Commission District 1

Nan H. Rich

4 Yr Term

 

County Commission District 2

Mark D. Bogen

4 Yr Term

 

County Commission District 3

Michael I. Udine

4 Yr Term

 

County Commission District 4

Lamar Fisher

4 Yr Term

 

County Commission District 5

Steven Anthony Geller

4 Yr Term

 

County Commission District 6

Quentin "Beam" Furr

4 Yr Term

 

County Commission District 7

Timothy M. Ryan

4 Yr Term

 

County Commission District 8

Barbara Sharief

4 Yr Term

 

County Commission District 9

Dale V. C. Holness

4 Yr Term

 

   

 

 

County Court Judges

County Court Judge Group 1

John D. Fry

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 2

Kal Le Var Evans

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 3

Florence Taylor Barner

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 4

Daniel J. Kanner

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 5

Olga Levine

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 6

Kathleen Mary "Katie" McHugh

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 7

Nina Weatherly Di Pietro

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 8

Kathleen McCarthy

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 9

Corey Amanda Cawthon

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 10

Robert F. "Bob" Diaz

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 11

Steven Peter DeLuca

6 Yr Term

11/3/2026

County Court Judge Group 12

John "Jay" Hurley

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 13

Betsy Benson

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 14

Kim Theresa Mollica

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 15

Mindy Solomon

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 16

Louis H. "Lou" Schiff

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 17

Tabitha Blackmon

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 18

Ellen A. Feld

6 Yr Term

11/3/2026

County Court Judge Group 19

Jackie Powell

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 20

Kenneth A. Gottlieb

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 21

Deborah Carpenter-Toye

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 22

Alison Gilman

6 Yr Term

11/3/2026

County Court Judge Group 23

Melinda Kirsch Brown

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 24

Ginger Lerner-Wren

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 25

Robert W. Lee

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 26

Mardi Anne Levey Cohen

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 27

Phoebee Francois

6 Yr Term

11/3/2026

County Court Judge Group 28

Giuseppina Miranda

6 Yr Term

11/8/2022

County Court Judge Group 29

Jill K. Levy

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 30

Jennifer Wigand Hilal

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 31

Natasha Deprimo

6 Yr Term

11/5/2024

County Court Judge Group 32

Terri-Ann Miller

6 Yr Term

11/5/2024

   

 

 

School Board

School Board District 1

Ann Murray

4 Yr Term

 

School Board District 2

Patricia Maria Good

4 Yr Term

 

School Board District 3

Sarah Leonardi

4 Yr Term

 

School Board District 4

Lori Alhadeff

4 Yr Term

 

School Board District 5

Rosalind (Ros) Osgood

4 Yr Term

 

School Board District 6

Laurie Rich Levinson

4 Yr Term

 

School Board District 7

Nora Rupert

4 Yr Term

 

School Board, At Large 8

Donna Pilger Korn

4 Yr Term

 

School Board, At Large 9

Debra Hixon

4 Yr Term

 

Main Office

115 S. Andrews Ave., Room 102
Fort Lauderdale, FL 33301

Hours: M - F, 8:30am - 5pm
Phone: 954-357-VOTE (8683)

Voting Equipment Center

1501 N.W. 40th Ave.
Lauderhill, FL 33313

Hours: M - F, 8:30am - 5pm
Phone: (954) 712-1903