2012 Primary Election
8/14/2012
Registered Voters: |
1,098,969 |
Ballots Cast: |
117,604 |
Voter Turnout: |
10.70% |
Results last updated: 8/28/2012 11:24:41 AM
Vote type summary
Precinct detail map
UNITED STATES SENATOR
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Connie Mack (REP) |
|
70.28% |
22,576 |
Mike McCalister (REP) |
|
10.83% |
3,480 |
Marielena Stuart (REP) |
|
6.34% |
2,038 |
Dave Weldon (REP) |
|
12.54% |
4,028 |
| 32,122 |
REPRESENTATIVE IN CONGRESS DISTRICT 23
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Gineen Bresso (REP) |
|
8.99% |
1,163 |
Ozzie deFaria (REP) |
|
13.17% |
1,704 |
Juan Eliel Garcia (REP) |
|
6.65% |
860 |
Karen Harrington (REP) |
|
51.84% |
6,709 |
Joseph "Joe" Kaufman (REP) |
|
19.36% |
2,506 |
| 12,942 |
STATE SENATOR DISTRICT 34
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ellyn Bogdanoff (REP) |
|
74.63% |
5,801 |
Mike Lameyer (REP) |
|
25.37% |
1,972 |
| 7,773 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 103
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Manny Diaz, Jr. (REP) |
|
54.75% |
242 |
Renier Diaz de la Portilla (REP) |
|
37.33% |
165 |
Alfredo Naredo-Acosta (REP) |
|
7.92% |
35 |
| 442 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 105
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Paul Crespo (REP) |
|
49.02% |
125 |
Carlos Trujillo (REP) |
|
50.98% |
130 |
| 255 |
STATE COMMITTEEMAN
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ryan Anderson (REP) |
|
51.72% |
14,773 |
Ed Kennedy (REP) |
|
48.28% |
13,790 |
| 28,563 |
STATE COMMITTEEWOMAN
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Sharon Day (REP) |
|
74.48% |
21,172 |
Corrin DiPasquale (REP) |
|
25.52% |
7,253 |
| 28,425 |
UNITED STATES SENATOR
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Glenn A. Burkett (DEM) |
|
14.13% |
9,769 |
Bill Nelson (DEM) |
|
85.87% |
59,354 |
| 69,123 |
REPRESENTATIVE IN CONGRESS DISTRICT 22
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Lois Frankel (DEM) |
|
50.12% |
6,486 |
Kristin Jacobs (DEM) |
|
49.88% |
6,454 |
| 12,940 |
REPRESENTATIVE IN CONGRESS DISTRICT 24
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Rudolph "Rudy" Moise (DEM) |
|
33.34% |
2,346 |
Frederica S. Wilson (DEM) |
|
66.66% |
4,691 |
| 7,037 |
STATE ATTORNEY
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Chris Mancini (DEM) |
|
38.12% |
25,155 |
Mike Satz (DEM) |
|
61.88% |
40,829 |
| 65,984 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 98
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Katie Edwards (DEM) |
|
62.51% |
4,273 |
Louis Reinstein (DEM) |
|
37.49% |
2,563 |
| 6,836 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 100
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Joseph "Joe" Gibbons (DEM) |
|
59.73% |
2,145 |
Sheldon Lisbon (DEM) |
|
40.27% |
1,446 |
| 3,591 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 102
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Melvin L. Bratton (DEM) |
|
40.20% |
1,083 |
Sharon Pritchett (DEM) |
|
59.80% |
1,611 |
| 2,694 |
STATE REPRESENTATIVE DISTRICT 104
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Robin P. Behrman (DEM) |
|
32.35% |
1,725 |
Alanna O. Mersinger (DEM) |
|
29.14% |
1,554 |
Richard "Rick" Stark (DEM) |
|
38.51% |
2,054 |
| 5,333 |
CLERK OF THE CIRCUIT COURT
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Howard C. Forman (DEM) |
|
70.89% |
47,639 |
Robert R. Lockwood (DEM) |
|
29.11% |
19,567 |
| 67,206 |
SHERIFF
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Louis "Louie" Granteed (DEM) |
|
33.17% |
21,713 |
Scott J. Israel (DEM) |
|
66.83% |
43,749 |
| 65,462 |
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 7
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ken Keechl (DEM) |
|
31.99% |
2,814 |
Charlotte E. Rodstrom (DEM) |
|
28.40% |
2,498 |
Timothy M. "Tim" Ryan (DEM) |
|
39.61% |
3,484 |
| 8,796 |
COUNTY COMMISSIONER DISTRICT 9
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Dale V.C. Holness (DEM) |
|
54.86% |
6,388 |
Robert L. McKinzie (DEM) |
|
45.14% |
5,256 |
| 11,644 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R116
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Bruce Botsford (DEM) |
|
45.90% |
28 |
Steven P Pera (DEM) |
|
54.10% |
33 |
| 61 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L013
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Rose Marie Dangleben (DEM) |
|
80.85% |
76 |
Nortilia Demelien (DEM) |
|
19.15% |
18 |
| 94 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N021
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Michele Charlesworth (DEM) |
|
66.07% |
37 |
Marjorie Susan Mencia (DEM) |
|
33.93% |
19 |
| 56 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R116
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Renee T. Pera (DEM) |
|
46.43% |
26 |
Linda Pisano (DEM) |
|
42.86% |
24 |
Jewellene Wilson (DEM) |
|
10.71% |
6 |
| 56 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T005
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Nan B. Gault (DEM) |
|
69.23% |
45 |
Mary Lu Matchen (DEM) |
|
30.77% |
20 |
| 65 |
CIRCUIT JUDGE, CIRCUIT 17 GROUP 19
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Michael Ian Rothschild |
|
51.42% |
52,950 |
Julie C. Shapiro-Harris |
|
48.58% |
50,020 |
| 102,970 |
CIRCUIT JUDGE, CIRCUIT 17 GROUP 35
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Michael "Mickey" Rocque |
|
29.24% |
29,882 |
Dale Ross |
|
70.76% |
72,324 |
| 102,206 |
CIRCUIT JUDGE, CIRCUIT 17 GROUP 45
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Julio E. Gonzalez, Jr. |
|
34.05% |
35,438 |
Oliver Parker |
|
15.56% |
16,192 |
Rhoda Sokoloff |
|
22.99% |
23,928 |
Laura Marie Watson |
|
27.39% |
28,506 |
| 104,064 |
COUNTY COURT JUDGE, GROUP 5
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Olga Levine |
|
36.32% |
37,084 |
Robert "Bob" Nichols |
|
38.53% |
39,342 |
Richard Adam Sachs |
|
25.15% |
25,681 |
| 102,107 |
COUNTY COURT JUDGE, GROUP 6
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ilene Lieberman |
|
44.36% |
46,663 |
Kathleen Mary "Katie" McHugh |
|
55.64% |
58,539 |
| 105,202 |
COUNTY COURT JUDGE, GROUP 10
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Roshawn Banks |
|
28.00% |
28,503 |
Robert F. "Bob" Diaz |
|
49.69% |
50,580 |
Randy Goodis |
|
22.30% |
22,701 |
| 101,784 |
COUNTY COURT JUDGE, GROUP 32
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Melanie Golden |
|
40.55% |
40,659 |
Terri-Ann Miller |
|
59.45% |
59,602 |
| 100,261 |
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 3
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
C. Rebecca "Becky" Blackwood |
|
15.02% |
2,940 |
Katherine "Katie" Leach |
|
59.14% |
11,578 |
Michael E. Levinson |
|
25.84% |
5,059 |
| 19,577 |
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 4
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Abby Merle Freedman |
|
36.87% |
4,540 |
Andrew Ladanowski |
|
10.01% |
1,233 |
Robert Alan "Bob" Mayersohn |
|
13.62% |
1,677 |
Rochelle "Shelly" Solomon |
|
21.87% |
2,693 |
Nick Steffens |
|
17.64% |
2,172 |
| 12,315 |
SCHOOL BOARD MEMBER DISTRICT 5
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Torey Alston |
|
28.89% |
4,397 |
Christopher C. Hugley Sr. |
|
7.35% |
1,119 |
Ruth Roman Lynch |
|
12.46% |
1,897 |
Grover C. Monroe |
|
3.65% |
555 |
Rosalind (Ros) Osgood |
|
47.65% |
7,252 |
| 15,220 |
SCHOOL BOARD AT LARGE SEAT 8
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Donna Pilger Korn |
|
39.01% |
39,524 |
Andrew Luciani |
|
22.87% |
23,175 |
Franklin Sands |
|
38.12% |
38,631 |
| 101,330 |
SCHOOL BOARD AT LARGE SEAT 9
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
William "Bill" Barkins |
|
17.64% |
17,943 |
Robin Bartleman |
|
45.57% |
46,355 |
Barbara Houston Wilson |
|
36.78% |
37,414 |
| 101,712 |
POMPANO BEACH 1 - ALCOHOLIC BEVERAGES
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
YES/SI/WI |
|
63.74% |
4,461 |
NO/NO/NON |
|
36.26% |
2,538 |
| 6,999 |
POMPANO BEACH 2 - TRANSFER OF CITY LAND
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
YES/SI/WI |
|
47.12% |
3,232 |
NO/NO/NON |
|
52.88% |
3,627 |
| 6,859 |
POMPANO BEACH 3 - CITY ELECTED OFFICIALS
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
YES/SI/WI |
|
57.28% |
3,917 |
NO/NO/NON |
|
42.72% |
2,921 |
| 6,838 |
PRECINCT COMMITTEEMAN C032 (Prec-0077)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Sandra Doyle (REP) |
|
43.18% |
38 |
Roger Gingerich (REP) |
|
22.73% |
20 |
William Santore (REP) |
|
34.09% |
30 |
| 88 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E034 (Prec-0153)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Kenneth E. Olson (REP) |
|
47.06% |
16 |
Peter O. Palmer (REP) |
|
29.41% |
10 |
John W. Poffenbarger (REP) |
|
23.53% |
8 |
| 34 |
PRECINCT COMMITTEEMAN P005 (Prec-0375)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
William Brown Beaver (REP) |
|
41.67% |
20 |
Jan P. Casberg (REP) |
|
29.17% |
14 |
Jack P. Majeske (REP) |
|
29.17% |
14 |
| 48 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q030 (Prec-0382)
Vote for 3 | |
| | Percent | Votes |
Adam H. Geesey (REP) |
|
24.64% |
51 |
Charles J. LoPiccolo (REP) |
|
29.95% |
62 |
Daniel Ruoss (REP) |
|
22.71% |
47 |
Neal Wiseman (REP) |
|
22.71% |
47 |
| 207 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q070 (Prec-0406)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Ozzie deFaria (REP) |
|
41.45% |
63 |
Nicholas Hallie Esser (REP) |
|
33.55% |
51 |
Antonio Freire (REP) |
|
25.00% |
38 |
| 152 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R020 (Prec-0443)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Edward J. "Chip" Kilgus (REP) |
|
13.95% |
24 |
Brian Leary (REP) |
|
59.88% |
103 |
Douglas Meade (REP) |
|
26.16% |
45 |
| 172 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V005 (Prec-0598)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Yosef Kudan (REP) |
|
20.00% |
10 |
Chris Leggatt (REP) |
|
34.00% |
17 |
Robert Lowry (REP) |
|
46.00% |
23 |
| 50 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E023 (Prec-0142)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Barbara Capeletti (REP) |
|
69.84% |
44 |
Adriana Fazzano (REP) |
|
14.29% |
9 |
Deborah R. Gonzalez (REP) |
|
15.87% |
10 |
| 63 |
PRECINCT COMMITTEEMAN A013 (Prec-0013)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Kenneth S. Langbauer (DEM) |
|
32.43% |
24 |
Daniel Ross (DEM) |
|
67.57% |
50 |
| 74 |
PRECINCT COMMITTEEMAN B006 (Prec-0044)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
John Gillespie (DEM) |
|
60.98% |
25 |
Joseph A. Zdanowicz (DEM) |
|
39.02% |
16 |
| 41 |
PRECINCT COMMITTEEMAN C003 (Prec-0048)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
David Anderson (DEM) |
|
59.70% |
40 |
Scott Lipscomb (DEM) |
|
40.30% |
27 |
| 67 |
PRECINCT COMMITTEEMAN C012 (Prec-0057)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Daniel Halpert (DEM) |
|
50.45% |
56 |
Jeff Levine (DEM) |
|
49.55% |
55 |
| 111 |
PRECINCT COMMITTEEMAN C029 (Prec-0074)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Jordan M. Arizmendi (DEM) |
|
13.46% |
21 |
Harve Brosten (DEM) |
|
17.31% |
27 |
Gregory Gayle (DEM) |
|
31.41% |
49 |
Herbert Wurtzel (DEM) |
|
37.82% |
59 |
| 156 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E003 (Prec-0122)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ledger L. Kellier (DEM) |
|
15.15% |
10 |
Kieran McLaughlin (DEM) |
|
50.00% |
33 |
David Reece (DEM) |
|
34.85% |
23 |
| 66 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E011 (Prec-0130)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Roy Alan Jarrett (DEM) |
|
54.72% |
29 |
Robert McCracken (DEM) |
|
45.28% |
24 |
| 53 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E018 (Prec-0137)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Anthony J. Bock (DEM) |
|
47.83% |
66 |
Tommie Lee Brady (DEM) |
|
32.61% |
45 |
Reza Yousefi (DEM) |
|
19.57% |
27 |
| 138 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E020 (Prec-0139)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Eugene R. Ouellette (DEM) |
|
20.21% |
19 |
Roy Trachtenberg (DEM) |
|
79.79% |
75 |
| 94 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E027 (Prec-0146)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
George A. Mora III (DEM) |
|
25.00% |
10 |
Keith S. Roberts (DEM) |
|
75.00% |
30 |
| 40 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E030 (Prec-0149)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
David Carr (DEM) |
|
51.54% |
67 |
William Adam Clatsoff (DEM) |
|
21.54% |
28 |
Jay Sandhouse (DEM) |
|
26.92% |
35 |
| 130 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E032 (Prec-0151)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mark Gendal (DEM) |
|
65.31% |
32 |
Gary Itzkowitz (DEM) |
|
34.69% |
17 |
| 49 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E033 (Prec-0152)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Victor H. Dietz (DEM) |
|
14.63% |
6 |
Jay W. Pellis (DEM) |
|
24.39% |
10 |
David Thomas (DEM) |
|
60.98% |
25 |
| 41 |
PRECINCT COMMITTEEMAN E039 (Prec-0158)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Michael H. Berger (DEM) |
|
42.50% |
17 |
Jay Feldman (DEM) |
|
57.50% |
23 |
| 40 |
PRECINCT COMMITTEEMAN F009 (Prec-0173)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Randy J. Goldberg (DEM) |
|
64.29% |
36 |
Elroy M. John, Jr. (DEM) |
|
35.71% |
20 |
| 56 |
PRECINCT COMMITTEEMAN J016 (Prec-0233)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Richard Chimelis (DEM) |
|
6.62% |
9 |
Joel I. Davidson (DEM) |
|
67.65% |
92 |
Benjamin Kanarek (DEM) |
|
25.74% |
35 |
| 136 |
PRECINCT COMMITTEEMAN J030 (Prec-0247)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Stanley Kravitz (DEM) |
|
65.43% |
176 |
Myron I Stern (DEM) |
|
34.57% |
93 |
| 269 |
PRECINCT COMMITTEEMAN L014 (Prec-0275)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Tyson T. Jones (DEM) |
|
61.90% |
65 |
Kelly N.L. Scurry (DEM) |
|
38.10% |
40 |
| 105 |
PRECINCT COMMITTEEMAN L021 (Prec-0282)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Stuart Greenblatt (DEM) |
|
48.44% |
31 |
Deswin G. Miller (DEM) |
|
51.56% |
33 |
| 64 |
PRECINCT COMMITTEEMAN L026 (Prec-0286)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
David B. Cook (DEM) |
|
38.20% |
68 |
Kelvin Haynes (DEM) |
|
61.80% |
110 |
| 178 |
PRECINCT COMMITTEEMAN M030 (Prec-0319)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Jack Brown (DEM) |
|
53.19% |
75 |
Jeffrey Hittleman (DEM) |
|
25.53% |
36 |
Michael Hittleman (DEM) |
|
21.28% |
30 |
| 141 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N003 (Prec-0332)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Harleigh Holmes (DEM) |
|
22.95% |
14 |
Robert A. (Bob) Levy (DEM) |
|
77.05% |
47 |
| 61 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N009 (Prec-0338)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Damon A. Davis (DEM) |
|
55.45% |
61 |
Martin S. Rosenbloom (DEM) |
|
44.55% |
49 |
| 110 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N012 (Prec-0341)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Harry O. Boreth (DEM) |
|
36.65% |
59 |
Jeff Holness (DEM) |
|
63.35% |
102 |
| 161 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N017 (Prec-0346)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
James Wayne Farrow (DEM) |
|
57.52% |
65 |
Carl H. Lida (DEM) |
|
42.48% |
48 |
| 113 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N020 (Prec-0349)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Russell Scott Holloway (DEM) |
|
29.29% |
41 |
Mark Johnson (DEM) |
|
45.00% |
63 |
Casey Mullin (DEM) |
|
25.71% |
36 |
| 140 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N023 (Prec-0352)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Emilio M. DeSimone Jr (DEM) |
|
22.60% |
33 |
John C Gruber (DEM) |
|
77.40% |
113 |
| 146 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N026 (Prec-0354)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
William "Bill" Kling (DEM) |
|
61.14% |
107 |
Paul D. Nissenfeld (DEM) |
|
38.86% |
68 |
| 175 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N027 (Prec-0355)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Mitchell Ceasar (DEM) |
|
37.97% |
131 |
Dan Finkelstein (DEM) |
|
29.28% |
101 |
Eric Hammond (DEM) |
|
15.65% |
54 |
Jared Joseph Hermanowski (DEM) |
|
17.10% |
59 |
| 345 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N028 (Prec-0356)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Terry Kurth (DEM) |
|
46.67% |
35 |
Ralph Rickel (DEM) |
|
53.33% |
40 |
| 75 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N029 (Prec-0357)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Alan Ehrlich (DEM) |
|
77.27% |
170 |
Lawrence D. Zietz (DEM) |
|
22.73% |
50 |
| 220 |
PRECINCT COMMITTEEMAN N042 (Prec-0369)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Frederick W. McCrone, Jr. (DEM) |
|
43.27% |
45 |
Gerald David Rennert (DEM) |
|
56.73% |
59 |
| 104 |
PRECINCT COMMITTEEMAN P001 (Prec-0371)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
James R. Brauss (DEM) |
|
51.49% |
69 |
Michael E Rajner (DEM) |
|
48.51% |
65 |
| 134 |
PRECINCT COMMITTEEMAN P004 (Prec-0374)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Richard Blaise Cimoch (DEM) |
|
26.80% |
52 |
Timothy A. Ross (DEM) |
|
73.20% |
142 |
| 194 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q041 (Prec-0387)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Douglas R. Alster (DEM) |
|
10.40% |
13 |
Robert Alan Mayersohn (DEM) |
|
23.20% |
29 |
Lawrence E. Silbiger (DEM) |
|
23.20% |
29 |
Nick Steffens (DEM) |
|
15.20% |
19 |
Mark Weissman (DEM) |
|
28.00% |
35 |
| 125 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q063 (Prec-0399)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mitchell Feuer (DEM) |
|
53.73% |
36 |
Arthur Jay Harris (DEM) |
|
46.27% |
31 |
| 67 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q066 (Prec-0402)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Stanley R Rosen (DEM) |
|
78.18% |
86 |
Jeff G. Uchin (DEM) |
|
21.82% |
24 |
| 110 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q075 (Prec-0411)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
John Sorkin (DEM) |
|
47.62% |
30 |
Richard Neil Stark (DEM) |
|
52.38% |
33 |
| 63 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q076 (Prec-0412)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Steven L Feldman (DEM) |
|
55.70% |
44 |
Mal Y. Glanz (DEM) |
|
17.72% |
14 |
Thomas M Kallman (DEM) |
|
26.58% |
21 |
| 79 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q083 (Prec-0418)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Thomas Dorsett (DEM) |
|
34.90% |
163 |
Gernald Hawkins (DEM) |
|
7.92% |
37 |
Shevrin Jones (DEM) |
|
29.12% |
136 |
Marvin Price (DEM) |
|
28.05% |
131 |
| 467 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Q084 (Prec-0419)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Ronald C Bell (DEM) |
|
37.47% |
163 |
Vernal McKinney (DEM) |
|
37.47% |
163 |
Michael Towns (DEM) |
|
25.06% |
109 |
| 435 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R008 (Prec-0432)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Richard Basini (DEM) |
|
54.39% |
31 |
Gary Clark (DEM) |
|
45.61% |
26 |
| 57 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R038 (Prec-0461)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Edward C. Leuchs (DEM) |
|
22.79% |
98 |
John Morrison (DEM) |
|
44.19% |
190 |
General L Stanley (DEM) |
|
33.02% |
142 |
| 430 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R043 (Prec-0465)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Jameer Baptiste (DEM) |
|
20.29% |
14 |
Dale Ledbetter (DEM) |
|
79.71% |
55 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R048 (Prec-0469)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Jeffrey "J D" Camp (DEM) |
|
41.28% |
97 |
Daniel S. Hurtes (DEM) |
|
16.60% |
39 |
Dan Lewis (DEM) |
|
42.13% |
99 |
| 235 |
PRECINCT COMMITTEEMAN R055 (Prec-0476)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Edward Boreth (DEM) |
|
41.38% |
24 |
Gregory Fields (DEM) |
|
58.62% |
34 |
| 58 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T006 (Prec-0546)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Paul J. Prager (DEM) |
|
27.50% |
11 |
Richard M. Weiner (DEM) |
|
72.50% |
29 |
| 40 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T008 (Prec-0548)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Gary S. Hensley (DEM) |
|
63.77% |
44 |
Bruce Nathanson (DEM) |
|
36.23% |
25 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T010 (Prec-0550)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Randy A. Fleischer (DEM) |
|
62.13% |
146 |
Gary Gargiulo (DEM) |
|
18.30% |
43 |
James M. Maisel (DEM) |
|
19.57% |
46 |
| 235 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T011 (Prec-0551)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Philip M. Fortman (DEM) |
|
57.58% |
38 |
Steven Ross Julian (DEM) |
|
42.42% |
28 |
| 66 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T014 (Prec-0554)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Randal Robert Clutter (DEM) |
|
42.31% |
33 |
Mack A. Jones (DEM) |
|
57.69% |
45 |
| 78 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T035 (Prec-0573)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Steven Falzack (DEM) |
|
27.63% |
71 |
Jerome M. Herskovits (DEM) |
|
33.46% |
86 |
Joseph Kessler (DEM) |
|
38.91% |
100 |
| 257 |
PRECINCT COMMITTEEMAN T038 (Prec-0576)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Steven C. Carlton (DEM) |
|
40.25% |
64 |
Alan Goldstein (DEM) |
|
59.75% |
95 |
| 159 |
PRECINCT COMMITTEEMAN U001 (Prec-0578)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
William Barringer (DEM) |
|
86.49% |
32 |
Jorge Garces (DEM) |
|
13.51% |
5 |
| 37 |
PRECINCT COMMITTEEMAN U014 (Prec-0591)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Howard Agress (DEM) |
|
24.39% |
20 |
Jonathan A Blatter (DEM) |
|
75.61% |
62 |
| 82 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V010 (Prec-0603)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Daniel Reynolds (DEM) |
|
71.43% |
45 |
David A Silverstone (DEM) |
|
28.57% |
18 |
| 63 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V013 (Prec-0606)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Alex Bruno (DEM) |
|
34.88% |
30 |
Joseph Delbert Harbaugh (DEM) |
|
10.47% |
9 |
Steve Werthman (DEM) |
|
54.65% |
47 |
| 86 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V022 (Prec-0615)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Jeffrey J. Brodeur (DEM) |
|
26.67% |
24 |
Clifford A. Germano (DEM) |
|
43.33% |
39 |
Ulysses Hudson (DEM) |
|
30.00% |
27 |
| 90 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V024 (Prec-0617)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Beam Furr (DEM) |
|
73.33% |
55 |
Pedro Hernandez (DEM) |
|
26.67% |
20 |
| 75 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V028 (Prec-0621)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Victor Green (DEM) |
|
32.76% |
38 |
Fred Hochsztein (DEM) |
|
31.03% |
36 |
Jeffrey Anthony Marano (DEM) |
|
36.21% |
42 |
| 116 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V031 (Prec-0624)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Michael A. Gold (DEM) |
|
48.57% |
119 |
Harry Hipler (DEM) |
|
11.84% |
29 |
Ernest Michaelson (DEM) |
|
23.27% |
57 |
Joseph Risoli (DEM) |
|
16.33% |
40 |
| 245 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V041 (Prec-0634)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Alfred Delgado (DEM) |
|
28.87% |
28 |
Milton Rubin (DEM) |
|
71.13% |
69 |
| 97 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V054 (Prec-0647)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Brian Koch (DEM) |
|
54.37% |
56 |
Michael D. Leader (DEM) |
|
45.63% |
47 |
| 103 |
PRECINCT COMMITTEEMAN V061 (Prec-0654)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Martin Gerber (DEM) |
|
32.72% |
53 |
Martin J. Schwartz (DEM) |
|
67.28% |
109 |
| 162 |
PRECINCT COMMITTEEMAN W010 (Prec-0675)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
James Hickey (DEM) |
|
47.44% |
37 |
Christopher Lopez (DEM) |
|
52.56% |
41 |
| 78 |
PRECINCT COMMITTEEMAN X008 (Prec-0705)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Willie F. Bailey (DEM) |
|
51.56% |
33 |
Alan Lichtman (DEM) |
|
48.44% |
31 |
| 64 |
PRECINCT COMMITTEEMAN X011 (Prec-0708)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Robert Paul Millares (DEM) |
|
24.04% |
25 |
Kenneth Paullson (DEM) |
|
75.96% |
79 |
| 104 |
PRECINCT COMMITTEEMAN X035 (Prec-0732)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Salvatore (Tore) Ciolino (DEM) |
|
27.19% |
31 |
John F. Simon (DEM) |
|
72.81% |
83 |
| 114 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Y007 (Prec-0771)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Rafael (Ralph) A. Suarez (DEM) |
|
33.90% |
20 |
Barry Jay Warsch (DEM) |
|
66.10% |
39 |
| 59 |
PRECINCT COMMITTEEMAN Y011 (Prec-0775)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
William "Bill" Julian (DEM) |
|
59.68% |
37 |
Alexander "Alex" Lewy (DEM) |
|
40.32% |
25 |
| 62 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN A015 (Prec-0015)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Gloria J. Battle (DEM) |
|
57.42% |
209 |
Lee A Powell (DEM) |
|
10.99% |
40 |
Regina K Powell (DEM) |
|
16.48% |
60 |
Velemina D Williams (DEM) |
|
15.11% |
55 |
| 364 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN A017 (Prec-0017)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara J. Cravero (DEM) |
|
42.11% |
32 |
Helen Vega (DEM) |
|
57.89% |
44 |
| 76 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN A024 (Prec-0023)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Elizabeth Carr (DEM) |
|
41.63% |
92 |
Beulah M Hill (DEM) |
|
39.82% |
88 |
Delois Skeete (DEM) |
|
18.55% |
41 |
| 221 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN C017 (Prec-0062)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Maggie Davidson (DEM) |
|
52.38% |
22 |
Kathleen Dempsey (DEM) |
|
47.62% |
20 |
| 42 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN C029 (Prec-0074)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara Armbrister-Boynton (DEM) |
|
40.25% |
64 |
Wilma Silver (DEM) |
|
59.75% |
95 |
| 159 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN C047 (Prec-0088)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Sarah G. Brown (DEM) |
|
85.29% |
58 |
Unell L. Clayton-Pollack (DEM) |
|
14.71% |
10 |
| 68 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E020 (Prec-0139)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Cecilia Ouellette (DEM) |
|
23.16% |
22 |
Sharon Rosenthal (DEM) |
|
76.84% |
73 |
| 95 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E030 (Prec-0149)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Nancy Brodzki (DEM) |
|
28.24% |
37 |
Elizabeth A. "Beth Anne" Carr (DEM) |
|
24.43% |
32 |
Lauren Grossman (DEM) |
|
32.82% |
43 |
Glenda Sandhouse (DEM) |
|
14.50% |
19 |
| 131 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E032 (Prec-0151)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Stacey Gendal (DEM) |
|
57.14% |
28 |
Doris Itzkowitz (DEM) |
|
42.86% |
21 |
| 49 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E033 (Prec-0152)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Deborah K. Dietz (DEM) |
|
11.90% |
5 |
Jayne Levy (DEM) |
|
38.10% |
16 |
Cynthia Thomas (DEM) |
|
50.00% |
21 |
| 42 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN E039 (Prec-0158)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara Nan Berger (DEM) |
|
52.50% |
21 |
Lesley D. Feldman (DEM) |
|
47.50% |
19 |
| 40 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN F003 (Prec-0167)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Vivian Ann Lipscomb (DEM) |
|
29.25% |
31 |
Gertrude Weinberg (DEM) |
|
70.75% |
75 |
| 106 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN J016 (Prec-0233)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Sharon Aron Baron (DEM) |
|
67.15% |
92 |
Patricia Penn Dixon (DEM) |
|
32.85% |
45 |
| 137 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN J025 (Prec-0242)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Carol Ackerman (DEM) |
|
58.72% |
101 |
Erin Kullman (DEM) |
|
11.63% |
20 |
Lynn S. Schweitzer (DEM) |
|
29.65% |
51 |
| 172 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN K004 (Prec-0251)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Montjoy Cornish Brown (DEM) |
|
19.63% |
43 |
Sandra J Davey (DEM) |
|
37.44% |
82 |
Alyce Marshall (DEM) |
|
42.92% |
94 |
| 219 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN K009 (Prec-0255)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Judith M. Ricketts (DEM) |
|
44.00% |
22 |
Marjorie Walters (DEM) |
|
56.00% |
28 |
| 50 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN K010 (Prec-0256)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Edwina Sutton Coleman (DEM) |
|
26.55% |
103 |
Allison Hankerson (DEM) |
|
25.77% |
100 |
Beverly M. Williams (DEM) |
|
47.68% |
185 |
| 388 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN K011 (Prec-0257)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Odessa Striggles Bennett (DEM) |
|
35.47% |
94 |
Tycie E. Causwell (DEM) |
|
40.00% |
106 |
Mary McPherson Lewis (DEM) |
|
24.53% |
65 |
| 265 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L011 (Prec-0272)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mary L. Lesesne (DEM) |
|
56.73% |
97 |
Anne F. Naves (DEM) |
|
43.27% |
74 |
| 171 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L014 (Prec-0275)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Gertrude Feinglas (DEM) |
|
52.00% |
52 |
Lindsay Pollard (DEM) |
|
48.00% |
48 |
| 100 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L015 (Prec-0276)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Myrna Eisenberg (DEM) |
|
18.65% |
58 |
Stacey Eisenberg (DEM) |
|
25.72% |
80 |
Lucinda Hyler (DEM) |
|
20.26% |
63 |
Tanisha A. Rose (DEM) |
|
35.37% |
110 |
| 311 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L018 (Prec-0279)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Myrtle Ford (DEM) |
|
27.08% |
26 |
Patricia Ann Taylor (DEM) |
|
72.92% |
70 |
| 96 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN L022 (Prec-0283)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Grace M. Herron (DEM) |
|
21.09% |
54 |
Carmen I. James (DEM) |
|
17.19% |
44 |
Patricia Jones (DEM) |
|
53.91% |
138 |
Nadezda Stefanovic (DEM) |
|
7.81% |
20 |
| 256 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN M007 (Prec-0296)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Rosie L. Collins (DEM) |
|
25.23% |
27 |
Joyce Y. Hicks (DEM) |
|
41.12% |
44 |
Shirley C. Walton (DEM) |
|
33.64% |
36 |
| 107 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN M009 (Prec-0298)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Imogene B. Ferguson (DEM) |
|
65.17% |
58 |
Louise Caravella Reed (DEM) |
|
34.83% |
31 |
| 89 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN M033 (Prec-0322)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mary Frances Brown-Dedmon (DEM) |
|
56.52% |
39 |
Diaane Lipscomb (DEM) |
|
43.48% |
30 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N004 (Prec-0333)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Tricia Baughman (DEM) |
|
37.70% |
23 |
Christine Craig (DEM) |
|
62.30% |
38 |
| 61 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N007 (Prec-0336)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Joyce Julian (DEM) |
|
45.79% |
49 |
Jennifer J. Wright (DEM) |
|
54.21% |
58 |
| 107 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N009 (Prec-0338)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Sydney McMenemy (DEM) |
|
20.18% |
23 |
Amy R. Moshier (DEM) |
|
55.26% |
63 |
Janis L. Rosenbloom (DEM) |
|
24.56% |
28 |
| 114 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N012 (Prec-0341)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Phyllis B. Boreth (DEM) |
|
27.33% |
47 |
Cynthia M. Busch (DEM) |
|
72.67% |
125 |
| 172 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N013 (Prec-0342)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Arline Rogel (DEM) |
|
26.88% |
25 |
Julia E. Spann (DEM) |
|
39.78% |
37 |
Nadja L. Wallace (DEM) |
|
33.33% |
31 |
| 93 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N014 (Prec-0343)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Kelly M. Brown (DEM) |
|
51.39% |
37 |
Susan Howai (DEM) |
|
48.61% |
35 |
| 72 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N015 (Prec-0344)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Harriet Klein (DEM) |
|
32.69% |
51 |
Stacy Lynn McMenemy (DEM) |
|
33.33% |
52 |
Pam Mehringer (DEM) |
|
33.97% |
53 |
| 156 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N017 (Prec-0346)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Verda M. Farrow (DEM) |
|
19.49% |
23 |
Lauren Gerson (DEM) |
|
43.22% |
51 |
Carol B. Savitz (DEM) |
|
37.29% |
44 |
| 118 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N023 (Prec-0352)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mary Jane Stone (DEM) |
|
52.05% |
76 |
Judith Wolfman (DEM) |
|
47.95% |
70 |
| 146 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N026 (Prec-0354)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Diana H. Carter (DEM) |
|
51.19% |
86 |
Eleanor Forte (DEM) |
|
48.81% |
82 |
| 168 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N027 (Prec-0355)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Donnie Ceasar (DEM) |
|
38.14% |
111 |
Claudette E. Hammond (DEM) |
|
32.99% |
96 |
Linda Kiefhaber (DEM) |
|
28.87% |
84 |
| 291 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N028 (Prec-0356)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Lydia Kurth (DEM) |
|
44.00% |
33 |
Mary Porter Rickel (DEM) |
|
56.00% |
42 |
| 75 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N029 (Prec-0357)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Darlene G. Merin-Zietz (DEM) |
|
42.23% |
87 |
Mary O'Donnell (DEM) |
|
57.77% |
119 |
| 206 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N030 (Prec-0358)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Valorie W. Burney (DEM) |
|
8.25% |
16 |
Joy K. Dykan (DEM) |
|
20.62% |
40 |
Frances Ruth Levinson (DEM) |
|
44.33% |
86 |
Bernie Schultz (DEM) |
|
26.80% |
52 |
| 194 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N036 (Prec-0363)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Linda David Marks (DEM) |
|
65.38% |
68 |
Gayle Martin (DEM) |
|
34.62% |
36 |
| 104 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N039 (Prec-0366)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Amy Ostrau (DEM) |
|
61.64% |
45 |
Phyllis Turek (DEM) |
|
38.36% |
28 |
| 73 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN N042 (Prec-0369)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Penny Cukier (DEM) |
|
67.89% |
74 |
Ellen Rodriguez (DEM) |
|
32.11% |
35 |
| 109 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q031 (Prec-0383)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Gerri Ann Capotosto (DEM) |
|
54.90% |
28 |
Beverly Kennedy (DEM) |
|
45.10% |
23 |
| 51 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q041 (Prec-0387)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Erica Alster (DEM) |
|
27.62% |
29 |
Vivian Berner-Silbiger (DEM) |
|
40.95% |
43 |
Roberta Weissman (DEM) |
|
31.43% |
33 |
| 105 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q044 (Prec-0390)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Roberta M Feldman (DEM) |
|
43.70% |
59 |
Lisa Franz (DEM) |
|
17.04% |
23 |
Leah R. Moskowitz (DEM) |
|
39.26% |
53 |
| 135 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q045 (Prec-0391)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Fanny Davidson (DEM) |
|
61.90% |
13 |
Carine Remy (DEM) |
|
38.10% |
8 |
| 21 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q063 (Prec-0399)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Toby Feuer (DEM) |
|
57.97% |
40 |
Harriet R. Harris (DEM) |
|
42.03% |
29 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q071 (Prec-0407)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Caryl C. BenBasat (DEM) |
|
28.16% |
29 |
Francine M Denowitz (DEM) |
|
71.84% |
74 |
| 103 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q075 (Prec-0411)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Robin Sorkin (DEM) |
|
41.54% |
27 |
Debra Stark (DEM) |
|
58.46% |
38 |
| 65 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q077 (Prec-0413)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Sharon Handler (DEM) |
|
33.87% |
21 |
Rhonda Siegel (DEM) |
|
66.13% |
41 |
| 62 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q083 (Prec-0418)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Felicia M Brunson (DEM) |
|
54.59% |
244 |
Cloreta Morgan (DEM) |
|
21.70% |
97 |
Gay Ferguson Outler (DEM) |
|
23.71% |
106 |
| 447 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Q084 (Prec-0419)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Carolyn M. Hardy (DEM) |
|
53.93% |
247 |
Beverly Joan Hughley (DEM) |
|
23.80% |
109 |
Alice McKinney (DEM) |
|
22.27% |
102 |
| 458 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R001 (Prec-0425)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Linda Bird (DEM) |
|
46.59% |
41 |
Wanda Francis (DEM) |
|
53.41% |
47 |
| 88 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R012 (Prec-0436)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mary Vaccaro Dellaporta (DEM) |
|
61.22% |
30 |
Susan M. Paszko (DEM) |
|
38.78% |
19 |
| 49 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R035 (Prec-0458)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Linda Joy Gibson (DEM) |
|
37.05% |
103 |
Sylvia E Smith (DEM) |
|
43.17% |
120 |
Flora D Thomas (DEM) |
|
19.78% |
55 |
| 278 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R048 (Prec-0469)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Claudia Castillo (DEM) |
|
29.23% |
57 |
Rochelle Horowitz (DEM) |
|
33.85% |
66 |
Cheryl Lewis (DEM) |
|
36.92% |
72 |
| 195 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R054 (Prec-0475)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Susan C Migdall (DEM) |
|
46.15% |
30 |
Anne F. Platt (DEM) |
|
53.85% |
35 |
| 65 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R069 (Prec-0490)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Betty J. Hallmon (DEM) |
|
13.46% |
21 |
Ann B. Lee (DEM) |
|
32.69% |
51 |
Linda B. Lewis (DEM) |
|
21.79% |
34 |
Jessie Ruth Miller (DEM) |
|
32.05% |
50 |
| 156 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN R118 (Prec-0527)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Almedia H Bannerman (DEM) |
|
11.43% |
51 |
Cynthia Bryant-Parke (DEM) |
|
16.14% |
72 |
Felicia Chambers (DEM) |
|
23.99% |
107 |
Deirdre Johnson (DEM) |
|
25.34% |
113 |
Nielza M. Pittman (DEM) |
|
23.09% |
103 |
| 446 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN S001 (Prec-0528)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Rose Clarke (DEM) |
|
81.82% |
45 |
Alba San Lucas (DEM) |
|
18.18% |
10 |
| 55 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN S004 (Prec-0531)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Gloria Black (DEM) |
|
49.10% |
191 |
Brenda Roberts (DEM) |
|
25.19% |
98 |
Latricka Shell (DEM) |
|
25.71% |
100 |
| 389 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN S006 (Prec-0533)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara A Bertino (DEM) |
|
54.61% |
83 |
Shirley M Gee (DEM) |
|
45.39% |
69 |
| 152 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN S009 (Prec-0536)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Angeline H Flowers (DEM) |
|
39.68% |
25 |
Anne McManus-Castro (DEM) |
|
60.32% |
38 |
| 63 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T002 (Prec-0542)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Andrea R. Gundersen (DEM) |
|
25.00% |
15 |
Patti Mandel (DEM) |
|
43.33% |
26 |
Ann S. Porterfield (DEM) |
|
31.67% |
19 |
| 60 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T010 (Prec-0550)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Bonnie A. Fleischer (DEM) |
|
50.40% |
125 |
Margaret Gargiulo (DEM) |
|
19.35% |
48 |
Rhonda Gelfman Szabo (DEM) |
|
30.24% |
75 |
| 248 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T014 (Prec-0554)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ellen Christopher (DEM) |
|
46.51% |
40 |
Frances L. Walton (DEM) |
|
13.95% |
12 |
Sharon Wishner (DEM) |
|
39.53% |
34 |
| 86 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T018 (Prec-0558)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
d'Rene C. Benson (DEM) |
|
35.86% |
52 |
Andrea Hurtado (DEM) |
|
44.14% |
64 |
Soudabeh Ketabchi (DEM) |
|
20.00% |
29 |
| 145 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T028 (Prec-0568)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Elayne T. Garver (DEM) |
|
37.68% |
26 |
Pamela S Kelner (DEM) |
|
62.32% |
43 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN T038 (Prec-0576)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mary E. Carlton (DEM) |
|
41.88% |
67 |
Amy M. Goldstein (DEM) |
|
58.13% |
93 |
| 160 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN U004 (Prec-0581)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Ellen Sabety (DEM) |
|
46.59% |
41 |
Stephanie Schembre (DEM) |
|
53.41% |
47 |
| 88 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN U005 (Prec-0582)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Catherine Marie Leisek (DEM) |
|
60.00% |
51 |
Sue Madi (DEM) |
|
40.00% |
34 |
| 85 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN U015 (Prec-0592)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Melanie Davis (DEM) |
|
69.41% |
59 |
Michelle Fernandez (DEM) |
|
30.59% |
26 |
| 85 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V003 (Prec-0596)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Theresa Lianzi (DEM) |
|
29.47% |
28 |
Diana Mazel Pittarelli (DEM) |
|
70.53% |
67 |
| 95 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V005 (Prec-0598)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Niomi Devereux (DEM) |
|
43.59% |
17 |
Madeline Faiella (DEM) |
|
56.41% |
22 |
| 39 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V007 (Prec-0600)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Theresa Bograkos (DEM) |
|
40.63% |
39 |
Tiffany Lee Grantham (DEM) |
|
59.38% |
57 |
| 96 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V010 (Prec-0603)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Robin D Rorapaugh (DEM) |
|
43.55% |
27 |
Rachelle Shelly Spivack (DEM) |
|
56.45% |
35 |
| 62 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V013 (Prec-0606)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara Britzke (DEM) |
|
19.75% |
16 |
Ann Ralston (DEM) |
|
67.90% |
55 |
Karen Renzaglia (DEM) |
|
12.35% |
10 |
| 81 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V017 (Prec-0610)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Crystal Davies (DEM) |
|
11.16% |
24 |
Barbara Harris (DEM) |
|
24.19% |
52 |
Susan A. Robinson (DEM) |
|
64.65% |
139 |
| 215 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V019 (Prec-0612)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Lenora Coleman (DEM) |
|
40.74% |
11 |
Marina Smith-Gaines (DEM) |
|
59.26% |
16 |
| 27 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V041 (Prec-0634)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Zolla Masket (DEM) |
|
31.87% |
29 |
Staphanie Lynn Shimko (DEM) |
|
68.13% |
62 |
| 91 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN V054 (Prec-0647)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Heather Greene (DEM) |
|
33.33% |
35 |
Judith Wiener (DEM) |
|
66.67% |
70 |
| 105 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN W021 (Prec-0686)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Wanda Caliman (DEM) |
|
15.38% |
22 |
Alexis Lauren Moseley (DEM) |
|
22.38% |
32 |
Lori C. Moseley (DEM) |
|
62.24% |
89 |
| 143 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN W030 (Prec-0695)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Mariegalise Bernard (DEM) |
|
20.65% |
32 |
Rosalyn Frazier (DEM) |
|
79.35% |
123 |
| 155 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN X038 (Prec-0735)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Kathleen T. Butler (DEM) |
|
70.18% |
40 |
Charlene L. Olicker (DEM) |
|
29.82% |
17 |
| 57 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN X039 (Prec-0736)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Lolita Miller (DEM) |
|
26.97% |
123 |
Judith T. Morris (DEM) |
|
20.83% |
95 |
Anita Steinberg (DEM) |
|
52.19% |
238 |
| 456 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN X052 (Prec-0749)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Larissa Chanzes (DEM) |
|
39.13% |
27 |
June C. Rabin (DEM) |
|
60.87% |
42 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN X068 (Prec-0764)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
May D. Dropkin (DEM) |
|
63.52% |
148 |
Patricia A. Parisse (DEM) |
|
36.48% |
85 |
| 233 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Y006 (Prec-0770)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Helene Firestone (DEM) |
|
55.07% |
38 |
Sheryl S. Natelson (DEM) |
|
44.93% |
31 |
| 69 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Y008 (Prec-0772)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Barbara Miller (DEM) |
|
76.56% |
49 |
Roberta (Bobbie) Natelson (DEM) |
|
23.44% |
15 |
| 64 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Y011 (Prec-0775)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Elsie Julian (DEM) |
|
53.33% |
32 |
Nury Q. Lewy (DEM) |
|
46.67% |
28 |
| 60 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Y014 (Prec-0778)
Vote for 1 | |
| | Percent | Votes |
Grace H. Davis (DEM) |
|
14.29% |
11 |
Nancy Kaplan (DEM) |
|
62.34% |
48 |
Hinda M. Smith (DEM) |
|
23.38% |
18 |
| 77 |
PRECINCT COMMITTEEWOMAN Z034 (Prec-0783)
Vote for 2 | |
| | Percent | Votes |
Karen Jackson Neal (DEM) |
|
19.44% |
77 |
Debra L. Perkins (DEM) |
|
26.77% |
106 |
Sallie Tillman-Watson (DEM) |
|
53.79% |
213 |
| 396 |